niedziela, 17 października 2010

Odpust św. Kaspra w parafii

Święty Kasper - Ewangelizator

Dzisiejsza uroczystość jest dziękczynienien za wielkiego misjonarza Najdroższej Krwi który jest patronem naszej parafii.

Jak piękne są stopy zwiastuna Dobrej Nowiny.
Bo źródłem informacji jest Bóg który umiłował świat. Ta wiadomość od Niego jest zawsze dobra choć bywa, gdy czasem człowiek nabroi w życiu że potrzeba kroków nawrócenia od strony człowieka ale Bóg jest zawsze wierny ze swoją miłością i potrzeba ludzi którzy będę to przypominali. Potrzeba ludzi odważnych którzy poprzez swoje oddanie Bogu nie ustaną wobec głosu ludzi którzy wtłaczają mnóstwo informacji niszczących człowieka.

W zeszłym miesiącu gdy byłem zagranicą i tylko czasami sprawdzałem wiadomości w internecie odwiedzając jedną z rodzin w Clevland oglądaliśmy razem wiadomości z Polski.
Praktycznie wszystkie były negatywne i pełne tarc politycznych. Robiąc refleksje o tym przeszła mi myśl, by nie wrac do Ojczyzny.
Tak jest często wykreowana w mediach Polska która odstrasza.

Ale gdy nawet są trudności, bo nie żyje nam się często łatwo. Dociera do nas Jezus z Dobra Nowina o Swojej miłości do ostatniej Kropli Krwi i wody które wypłynęły z Jego otwartego Boku na krzyżu.
Ta wielka miłość Jezusa była siłą Wielkiego Apostoła Najdroższej Krwi Jezusa, św. Kaspra by podołał misji która miał do wypełnienia nie uległ wrogom których miał, przetrwał lata więzienia gdy odmówił przyjęcia zwierzchnictwa nad Kościołem przez Napoleona.

Świętych mamy za przykłady zwyczajnych ludzi którzy dzięki Bożej łasce i współpracy z nią misję swojego życia wypełniają do końca.
Jak olimpijczycy pochodnie Dobrej Nowiny niosą przez świat
Jako księża bracia siostry
Matki i ojcowie
Niosą Jezusa drugiemu człowiekowi.
My jako misjonarze dziękujemy za naszego ojca założyciela, razem mamy orędownika w niebie który przekazał nam charyzmat Najdroższej Krwi.
Niech to mobilizuje nas do niesienia dalej tej pochodni przez świat. Do dzieci żony męża współbrata osoby która nie wierzy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Błogosławiona Krew Jezusowa!
-dziękuję za komentarz